کشف 61مزرعه استخراج ارز دیجیتال در استان مرکزی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از کشف 61 مزرعه استخراج ارز دیجیتال با 5هزار دستگاه ماینر در این استان تاکنون خبرداد.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از کشف 61 مزرعه  استخراج ارز دیجیتال با 5هزار دستگاه ماینر در این استان تاکنون خبرداد.

مهندس محمد اله داد در حاشیه کشف یکی از مزارع استخراج ارز دیجیتال در ساوه ،گفت :این مزرعه شصت و یکمین مکشوفه غیرمجاز استخراج رمز ارز در استان مرکزی با 900 دستگاه ماینر است و این مزرعه حدود سه مگاوات برق ، یعنی معادل سه هزار واحد مسکونی در این آب و هوای گرم و ایام کرونا با نرخ مخفف مصرف می کند.

مهندس اله داد تصریح کرد: تا کنون 90 میلیارد ریال اصلاح تعرفه برای مزارع ارز دیجیتال استان مرکزی محاسبه شده و این مزارع خسارات بسیاری را به شبکه برق تحمل نموده اند ، به همین دلیل برخورد انتظامی وقضایی با صاحبان مزارع غیر مجاز انجام خواهد شد.

 
 
 
 

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، افزود:مزارع غیر مجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی ، نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق 400 هزار کنتور هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می شوند.

مهندس اله داد افزود: امید واریم از شرایط خوب وزارت نیرو و ظرفیت و زیر ساخت ایجاد شده در کشور استفاده شود و از ذخیره موجود در شبکه برق کشور در کسب و کارهایی که مجوزهای قانونیش صادر شده استفاده و این صنایع رونق یابد.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد جدید وزارت نیرو در دادن امتیاز برق و فعالیت ماینرها به شکلی است که قرار شده بعد از اینکه صاحبان مزارع پروانه کسب و کار را از وزارت صنعت ،معدن و تجارت ارائه کردند تامین برق این مزارع قانونی در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه عزم وزارت نیرو برای برخورد با این مزارع غیرمجاز ، جزم است افزود: البته این به این معنی نیست که وزارت نیرو با استخراج ارز دیجیتال مخالف است درصورتی که صاحبان این مزارع با اخذ مجوز قانونی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و اخذ انشعاب مجزا با رویه های قانونی با نرخ تعیین شده می توانند این امر را انجام دهند حتی بسته های تشویقی برای مزارع مجاز رمز ارز دیجیتال تعریف شده است و در صورتی که این متقاضیان در طرح های بهینه سازی مصرف مانند جایگزینی کولر های کم مصرف مشارکت کنند از طرح های تشویقی کمتر از 4 سنت مانند کشورهای چین ،گرجستان و ترکمنستان برخوردار خواهند شد .

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه نیز گفت: بیش از 900 دستگاه ماینر به صورت غیر قانونی در این کارگاه مورد استفاده قرار می گیرد که ارزش ماینرهای مشکوفه بیش از 80 میلیارد ریال قیمت گذاری شده است.

سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی افزود:غیر از این مزرعه استخراج ارز دیجیتال ،دو مزرعه دیگر هم در ساوه شناسایی و با عاملین آن برابر مقررات و دستورات قضایی برخورد قاطع خواهد شد.

 
 
تاریخ:
1399/05/15
تعداد بازدید:
237
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal