شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی
ENGLISH
سال 95 : اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل
۱۳۹۹ شنبه ۹ اسفند
'NoData' not found in DataDic
پیام :
1399/10/27 تامین برق پایدار با مدیریت مصرف انرژی میسر است
تامین برق پایدار با مدیریت مصرف انرژی میسر است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت:تامین برق پایدار با مدیریت مصرف انرژی میسر است.

مهندس محمد اله داد در جلسه شورای اداری استان مرکزی افزود:باتوجه به افزایش 5درصدی مصرف برق در استان مرکزی و محدودیت تحویل گاز به نیروگاه ها، ضرورت مدیریت مصرف انرژی و کاهش مصرف برق توسط مشترکین فهیم برای جلوگیری از قطعی ها مورد انتظاراست.

 وی با بیان اینکه 70درصد مصرف برق استان مرکزی در بخش صنایع است،افزود:از صنایع درخواست می شود با اعمال مدیریت مصرف انرژی،این شرکت را در ارائه تامین برق پایدار یاری کنند و توصیه شد تا رفع محدودیت، یک روز در هفته را تعطیل کنند تا در برنامه اضطراری روزانه قرار نگیرند.

اله داد با بیان اینکه استفاده از گاز نیز بدون آلایندگی نیست، اما نسبت به دیگر سوخت ها آلودگی کمتری دارد، گفت: زمانی که نیروگاه بر مدار استفاده از سوخت مایع قرار می گیرد، برای هرکیلووات ساعت تولید برق 900 گرم آلودگی تولید می کند و با توجه به اینکه نیروگاه های کشور بزرگ هستند و سوخت فسیلی مصرف می کنند،

وی بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته و به جهت کاهش میزان مصرف برق در استان، مکاتبه به جهت قطع برق مصارف غیرضروری مانند روشنایی پارک ها و فضای سبز که این روزها کمتر استفاده می شود، انجام شده است که از ابتدای هفته این قطع برق صورت گرفته است، همچنین با هماهنگی راهداری استان مرکزی، مقرر است که روشنایی راه های بین شهری در نقاط غیر مه گیر و غیرخطرناک کاملا خاموش شده یا روشنایی ها یک در میان خاموش شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، گفت: با تعطیلی ادارات در یکشنبه 21دی نسبت به مدت مشابه، 40 مگاوات کاهش پیک و280 مگاوات ساعت صرفه جویی در انرژی صورت گرفته است .

 

وی بیان اینکه تاکنون 70مزرعه ارز دیجیتال ارز غیر مجاز با بیش از 6هزار دستگاه ماینر شناسایی شده است ،تصریح کرد: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال علاوه برمصرف بالای برق ،خسارات بسیاری را به شبکه برق تحمیل کرده اند، به همین دلیل برخورد انتظامی و قضایی با صاحبان مزارع غیر مجاز انجام خواهد شد.

مهندس اله داد با اشاره به اینکه وزارت نیرو با مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، افزود: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع رسانی مردمی، از طریق نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق 400 هزار کنتور هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به برگزاری مانور مشترک با شرکت گاز در استان گفت: به جهت مدیریت مصرف، مانوری به منظور کنترل مصرف برق ادارت، بانک ها، دانشگاه ها و ... برگزار می شود تا میزان مصرف به حداقل برسد، میزان مصرف مشترکان براساس سقف مصرف ارزیابی می شود و تلاش می شود بدون اخلال در کار تولید، مصارف غیرضروری و غیرقانونی تحت کنترل درآید، همچنین در برنامه است که برق های غیر مجاز در نقاط مختلف استان رصد و کنترل شود.

وی تصریح کرد: با کاهش 10 درصدی مصرف برق، می‌توان مصرف گاز نیروگاه‌ها را معادل 70 میلیون مترمکعب کاهش داد که این صرفه جویی، به طور کامل، محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها برطرف می‌شود.

تعداد بازدید: 82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع برق استان مرکزی می باشد.
Powered by DorsaPortal