دسته بندی مطالب
طرح برق امید مشوقی برای صرفه جویی مشترکین
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از اجرای طرح برق امید در استان خبرداد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در دیدار با نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی درحاشیه افتتاح دفتر برق توره و پروژه نو سازی شبکه فرسوده بخش زالیان، از اجرای طرح برق امید در استان خبرداد.

 

 

مهندس محمد اله داد گفت:از اول آبان ماه طرح«برق امید» در سطح کشور اجرا می‌شود که در این طرح مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با 100 درصد تخفیف یعنی به صورت رایگان محاسبه می‌شود.

وی افزود:مصرف‌ها هم به مشترکانی اطلاق می‌شود که از مهرماه تا اردیبهشت ماه مصرف متوسط ماهانه انرژی برق آن‌ها تا 80 کیلووات ساعت و برای ماه‌های گرم (خرداد تا شهریور) تا 100 کیلووات ساعت باشد.

مهندس اله داد تصریح کرد:خوش مصرف‌ها نیز مشترکانی هستند که در ماه های مهر تا اردیبهشت بین 80 تا 200 کیلووات ساعت متوسط مصرفشان باشد و در چهار ماه دیگر سال متوسط مصرفشان بین 100 تا 300 کیلووات ساعت باشد و مشترکان پرمصرف نیز در ماه‌های گرم بالای 300 کیلووات ساعت و در سایر ماه‌های سال بیش از 200 کیلووات ساعت مصرف برقشان است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: 31درصد از مشترکان برق خانگی استان مرکزی مشمول طرح ملی برق امید هستند.

  مهندس محمد اله داد افزود: ارتقای سطح خدمات ، سرویس دهی مطلوبتر و افزایش رضایتمندی مشترکین از اولویت های کاری شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی می باشد.

 نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تشکراز تلاش های بی شائبه مجموعه وزارت نیرو به خصوص حوزه برق در شهرستان شازند گفت: شرکت توزیع برق استان مرکزی جز بزرگترین دستگاه های خدمات رسان در استان است .

 احمدی بیغش گفت: با افتتاح دفتر برق توره با مدیریت دقیق تر قطعاًخدمت رسانی بهتری به مشترکین صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح برق امید باعث کاهش هزینه های کشور خواهد شد ،افزود: از سویی کاستن از نیاز حجم برق مورد نیاز، سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه ها را کم خواهد کرد و از سویی دیگر می تواند هزینه های زیست محیطی و آلودگی ها را که به دلیل مصرف سوخت و انتشار گاز CO2 نیروگاه ها به کشور تحمیل می شود، کاهش یابد.

نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح می تواند با تخفیف صد درصدی به گروه های کم مصرف، فرصتی مناسب برای سایر مشترکان جهت کاستن و بهینه مصرف کردن برق باشد.

تاریخ:
1399/08/03
تعداد بازدید:
220
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal